![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBaWQasU8S8-Ttlx-ffXKxTUoYnLfpl4yH350hcB6ULqiUfOsu_EdyC0M9C-gVRctcHZ8iHlR6RTuHHW9tgOKDXuQnfY9gqq7pfA2PQkd8B-Ldu2w4weAvBAZOjLFtf_QJhWKn7tQUHJnR/s320/tromaktiko.jpg)
Με σεβασμό στον μεγαλύτερο Έλληνα τραγουδιστή, εκείνον που... αγάπησε πιο πολύ από όλους, ο Γιάννης Πλούταρχος," ο καλλιτέχνης με τη γνήσια, λαική, ιδιαίτερη φωνή", όπως τον χαρακτήρισε και ο μεγάλος στιχουργός Κώστας Βίρβος σε επιστολή του το καλοκαίρι του 2015, τραγούδησε χθες βράδυ στο Μέγαρο Μουσικής της Θεσσαλονίκης, τα τραγούδια του Στέλιου Καζαντζίδη. Ο Γιάννης Πλούταρχος, μετέφερε με τον δικό του ιδιαίτερο τρόπο στο κοινό το οποίο σιγοτραγουδούσε μαζί του καθ΄όλη τη διάρκεια, μεγάλες επιτυχίες του τραγουδιστή όλων των Ελλήνων του κόσμου, που άφησε παρακαταθήκη στις επόμενες γενιές. Δείτε αποσπάσματα από την πρόβα εδώ:
Via
Via