Ο καλλιτέχνης Ιβαν Χου εξειδικεύεται στο να ζωγραφίζει ατμοσφαιρικά έργα τέχνης που ξεγελούν τις αισθήσεις. Επιλέγει σαν μέσο το ξύλο λόγω της υφής του αλλά και του ιδιαίτερου τρόπου με τον οποίο απορροφά το χρώμα. Επηρεάστηκε από ρεαλιστές καλλιτέχνες όπως οι Audrey Flack, Roberto Bernadi και Julian Beever… και μέσα από τα έργα του αφήνει έντονο το προσωπικό του στίγμα!
Δουλεύοντας έξυπνα με κατάλληλες μπογιές και ξύλινες επιφάνειες δημιουργεί εικόνες που αφήνουν ένα πολύ ξεχωριστό αίσθημα και δημιουργούν ψευδαισθήσεις διαστάσεων. Είναι πραγματικά δύσκολο να αποδεχθείς πως αυτό που βλέπεις δεν είναι αληθινό!
Απολαύστε τις δημιουργίες του σε μια υπέροχη συλλογή που σας εξασφάλισε το diaforetiko! Images Copyright Ivan Hoo
διαφορετικό
Via
Δουλεύοντας έξυπνα με κατάλληλες μπογιές και ξύλινες επιφάνειες δημιουργεί εικόνες που αφήνουν ένα πολύ ξεχωριστό αίσθημα και δημιουργούν ψευδαισθήσεις διαστάσεων. Είναι πραγματικά δύσκολο να αποδεχθείς πως αυτό που βλέπεις δεν είναι αληθινό!
Απολαύστε τις δημιουργίες του σε μια υπέροχη συλλογή που σας εξασφάλισε το diaforetiko! Images Copyright Ivan Hoo
διαφορετικό
Via