![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-JG7Q846ODM2xzf6HcBNVJvMGjSuYtBt4lfMPFrIucO5FaxIWjV3v7WkrBLpXznRlJ7SOu0T6MtJ7FEUDpRcow1B0LRsPMztrAW6iOCpOl1n0DTxOLLCBwLVPk_BiFllxA87SGQV9e_8/s1600/tromaktiko2399.jpg)
Αισθάνεστε σήμερα περισσότερο κουρασμένοι και καταθλιπτικοί από οποιαδήποτε άλλη μέρα; Νιώθετε ότι όλα σας πάνε στραβά; Δεν φταίτε εσείς, αλλά η «Blue Monday»...
Η Blue Monday, όπως ονομάζεται η τρίτη Δευτέρα του Ιανουαρίου, θεωρείται ως η πιο καταθλιπτική ημέρα του χρόνου.
Βάσει ενός μαθηματικού τύπου στον οποίο υπολογίζονται ο καιρός, τα χρέη, ο χρόνος που πέρασε από τα Χριστούγεννα, ο χρόνος που πέρασε χωρίς να εκπληρώσουμε κάποιον από τους στόχους της νέας χρονιάς, τα επίπεδα κινήτρων που έχει ο καθένας, αλλά και το αίσθημα ανάγκης να αναλάβει κανείς δράση το συμπέρασμα είναι ότι η σημερινή ημέρα είναι η πιο καταθλιπτική ημέρα του έτους με δεύτερη εκείνη μετά την Πρωτοχρονιά.
Via
Via
Tags
Slider