![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3uat_TiWGqB_oieP-zr5eje2rUi5jpVZ5M1PE71sgx92PgBY7o5tgz_FqL8vnypUmW_OBTXjY-OWaEVAj4mDqQOhTWESGVthfxvmLB705h7TommCdLJKpnkj9OK08bzCIyl_tDrwqo-E/s400/skitsostratiotikos.png)
τέτοιες ώρες...
Ο παππούς, παλιός στρατιώτης που είχε φάει στα νιάτα του πολλούς πολέμους, διηγείται στα εγγόνια τις περιπέτειές του: Ήμασταν στην έρημο για μέρες και διψούσαμε φοβερά. Δεν υπήρχε ούτε μία στάλα κρασί, ούτε ουίσκι, ούτε κονιάκ. Μα, ρωτάει ένα από τα εγγόνια, νερό δεν είχατε; Φυσικά και είχαμε! Αλλά τέτοιες ώρες ποιος σκέφτεται να πλυθεί;
Via
Ο παππούς, παλιός στρατιώτης που είχε φάει στα νιάτα του πολλούς πολέμους, διηγείται στα εγγόνια τις περιπέτειές του: Ήμασταν στην έρημο για μέρες και διψούσαμε φοβερά. Δεν υπήρχε ούτε μία στάλα κρασί, ούτε ουίσκι, ούτε κονιάκ. Μα, ρωτάει ένα από τα εγγόνια, νερό δεν είχατε; Φυσικά και είχαμε! Αλλά τέτοιες ώρες ποιος σκέφτεται να πλυθεί;
Via
Tags
Slider