![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi6uXtn80Y4GVYAmmVrqpyrL3qSxjcsNyAHtSmjBBel4z79g7sPRUP8U34zMFEoeqFIiNwFr2G_zpqJpn9uZVzD6fx4d6jgs3R6gVVobcMcXsEl9y2bkzXwOym04EiVGbpTdRLXXmkUJbxj/s320/tromaktiko.jpg)
Τα σιντριβάνια της Ομόνοιας, το κοσμοπολίτικο Σύνταγμα, το πολυσύχναστο... Μοναστηράκι «ζωντανεύουν» μέσα από εντυπωσιακά φωτογραφικά στιγμιότυπα.Το 1960 για πρώτη φορά η Αθήνα βγάζει φωτογραφίες με χρώμα, καθιερώνεται η μεσαία τάξη, ενώ νέα καταναλωτικά ήθη κάνουν την εμφάνισή τους στην καθημερινότητα.Όλοι περιμένουν την πολυπόθητη ευμάρεια μετά το τέλος του Εμφυλίου και η μεταμόρφωση είναι αξιοσημείωτη.
Πηγή
Via
Πηγή
Via
Tags
Slider