![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjf92T_gIljYSGQFNz0Sbl-LGGKLxaThyphenhyphenayz1x0Pl6o16U3ovZpVqFQ6ClcmjC6JYONLRGyBwS6_PnCSB5Rhz-2QG79lfXOHyIXosF38qJ9ZP-QebqvkvLJxolXyMMZ1XnJmug9ujOAVGE/s400/smileyzoom.jpg)
γεμίζουμε μια μπανιέρα και μετά του δίνουμε να επιλέξει
Στην τελευταία επίσκεψή μου στον γιατρό, του έκανα την ακόλουθη ερώτηση λόγω περιέργειας... Πως καταλαβαίνετε γιατρέ ποια είναι η κατάλληλη στιγμή να πάει κάποιος ηλικιωμένος ασθενής σας σε οίκο ευγηρίας” Ακούστε λοιπόν” μου απάντησε, “γεμίζουμε μια μπανιέρα και μετά του δίνουμε να επιλέξει ένα κουτάλι, ένα φλυτζάνι ή έναν κουβά για να αδειάσει το νερό.” Α! Κατάλαβα” απάντησα εγώ. Ένας κανονικός άνθρωπος θα επιλέξει τον κουβά γιατί είναι μεγαλύτερο από το κουτάλι ή το φλυτζάνι.” Όχι” μου απάντησε κοφτά. “Ένας κανονικός άνθρωπος θα βγάλει την τάπα της μπανιέρας... Θέλετε ένα κρεβάτι δίπλα στο παράθυρό;”
Via
Στην τελευταία επίσκεψή μου στον γιατρό, του έκανα την ακόλουθη ερώτηση λόγω περιέργειας... Πως καταλαβαίνετε γιατρέ ποια είναι η κατάλληλη στιγμή να πάει κάποιος ηλικιωμένος ασθενής σας σε οίκο ευγηρίας” Ακούστε λοιπόν” μου απάντησε, “γεμίζουμε μια μπανιέρα και μετά του δίνουμε να επιλέξει ένα κουτάλι, ένα φλυτζάνι ή έναν κουβά για να αδειάσει το νερό.” Α! Κατάλαβα” απάντησα εγώ. Ένας κανονικός άνθρωπος θα επιλέξει τον κουβά γιατί είναι μεγαλύτερο από το κουτάλι ή το φλυτζάνι.” Όχι” μου απάντησε κοφτά. “Ένας κανονικός άνθρωπος θα βγάλει την τάπα της μπανιέρας... Θέλετε ένα κρεβάτι δίπλα στο παράθυρό;”
Via
Tags
Slider